Wakacje z książką

 

Wybrane pozycje

(opisy na podstawie zasobów internetowych)

 

pierwszaPierwsza na liście / Magdalena Witkiewicz. - Poznań : Wydawnictwo Filia - grupa Termedia, 2015.

Historia przyjaźni przerwanej zdradą, która po latach rodzi się od nowa. I historia miłości która, jak pokazał czas, niewarta była zdrady przyjaźni.

Sygn. MPLO 40983

 

 

 

 

wspoWspomnienia w kolorze sepii / Anna J. Szepielak. - Warszawa : Wydawnictwo "Nasza Księgarnia", 2014.

Kolejna, z tak popularnych ostatnio, sag rodzinnych. Pisana dwutorowo – obecne losy wnuczki  i próba odtworzenia genealogii własnej rodziny i historie rodzinne z perspektywy prababci.

Sygn. MPLO 40739

 

 

 

 

chlopcyChłopcy / Andrzej Saramonowicz. - Warszawa : Wielka Litera, cop. 2015.

Pierwsza powieść twórcy „Testosterou” i „Lejdis”. Komedia obyczajowa o dorastaniu dwóch chłopców – ojca i syna.

Sygn. MPLO 39813

 

 

 

 

turniejTurniej cieni / Elżbieta Cherezińska. - Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, cop. 2015.

Powieść historyczna osnuta na kanwie autentycznych wydarzeń.  Akcja toczy się w pierwszej połowie XIX wieku. Bohaterami są trzej Polacy, których losy są nie mniej pogmatwane od losów Polski. Nieistniejącej zresztą wtedy na mapach świata.

Sygn. MPLO 40551

 

 

 

 

mussoBędziesz tam? / Guillaume Musso ; z fr. przeł. Krystyna Kowalczyk. - Wyd. 3. - Warszawa : Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz, 2016.

Śmiertelnie chory lekarz otrzymuje pigułki dzięki którym może cofnąć się w przeszłość i zmienić swoją historię. Brzmi infantylnie, ale wbrew pozorom daje do myślenia i wzrusza.

Sygn. MPLO 40374

 

 

 

 

houseHouse of cards : bezwzględna gra o władzę / Michael Dobbs ; [tł. Agnieszka Sobolewska]. - Kraków : Znak Litera Nova, 2015.

Powieść z gatunku „political fiction” z elementami  sensacyjnymi.  Akcja rozgrywa się wśród polityków brytyjskiego parlamentu, ale ukazane mechanizmy rozgrywek między rywalami są raczej uniwersalne.

Sygn. MPLO 40361

 

 

  

jodiŚwiadectwo prawdy / Jodi Picoult ; przeł. Michał Juszkiewicz. - Warszawa : Prószyński i S-ka, 2012.

Dramat społeczno-obyczajowy. Akcja powieści  toczy się w środowisku Amiszów. Główny wątek książki  jest rozwijany wokół  próby wyjaśnienia okoliczności zabójstwa  noworodka.

Sygn. MPLO 39428

 

 

 

 

samotnaSamotna gwiazda / Paullina Simons ; z ang. przeł. Katarzyna Malita. - Warszawa : Świat Książki Wydawnictwo, 2016.

Europejskie wakacje czwórki przyjaciół z kursem przyspieszonego dorastania. W podróży oprócz przyjemności, spełniają też obietnicę daną babci jednej z bohaterek. Zanim więc dotrą do Barcelony muszą przejechać przez Łotwę, Litwę i Polskę. Dla młodych Amerykanów to wyzwanie.

Sygn. MPLO 41034

 

  

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)