Podróże z przewodnikiem

(wybór)

Wilno po polsku / Adam Dylewski. - Warszawa : Świat Książki, 2007.

Autor oprowadza nas po Ostrej Bramie, cmentarzu na Rossie, dawnym polskim uniwersytecie i ulicach,  którymi chodzili Mickiewicz, Moniuszko, Piłsudski, Miłosz, Gałczyński czy Konwicki...

Londyn po polsku / Krystyna Kaplan.- Warszawa : Świat Książki, 2006.

Autorka podaje wiele niezbędnych informacji dotyczących noclegów, restauracji, cen biletów itp.  Potem  zaprasza czytelnika na niezwykłą, bogato ilustrowana wycieczkę po Londynie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc łączących się z polską kulturą i historią.

Francja po polsku / Barbara Stettner-Stefańska. - Warszawa : Świat Książki, 2008.

Przewodnik po Francji polskimi śladami jest tak naprawdę podróżą po Francji w ogóle. Autorka połączyła ciekawą opowieść o Polakach we Francji z turystycznym przewodnikiem, pełnym konkretnych wskazówek i praktycznych porad dla każdego, kto znajdzie się w kraju Napoleona.

Europa we dwoje / [Ludmiła Sojka et al.]. - Bielsko-Biała : Pascal, cop. 2010.

Książka zawiera 17 pomysłów na krótkie wakacje we dwoje w najbardziej romantycznych miastach Europy. Przewodnik jest barwny i ciekawy. Jego istotną zaletą jest też czytelny układ informacji. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu, barwnej mapki oraz informacji historycznych, przyrodniczych, praktycznych (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwnych zdjęć i ciekawostek.

Podróż po krajach Unii Europejskiej / Liliana Olchowik-Adamowska, Barbara Stettner-Stefańska, Tomasz Ławecki. - Warszawa : Świat Książki, 2004.

Autorzy opisują święta narodowe, przysmaki kuchni, hobby mieszkańców poszczególnych krajów. W sposób barwny przedstawiają opisywane miejsca.

Praga : najpiękniejsze miejsca, zabytki / Petr David, Vladimir Soukup, Zdenek Thoma. - Warszawa : Świat Ksiażki, 2006.

Album i zarazem praktyczny przewodnik po stolicy Czech. Wspaniałe, duże fotografie z opisami pozwalają na odbycie cudownej wycieczki bez ruszania się z domu, ale mogą także pomóc turyście w wędrówce po tym pięknym mieście.

Słowacja : najpiękniejsze miejsca, cuda przyrody, zabytki / Ernst Hochberger, Karol Kallay. - Warszawa : Świat Ksiażki, 2006.

Wspaniały album-przewodnik po skarbach słowackiej kultur i przyrody. Wszechstronna panorama pięknego i wciąż nie dość znanego kraju naszych sąsiadów.